शान्ति र वातावरण संरक्षणको लागि विश्व साइकलयात्रामा सुरेश आचार्य

0
183

पाल्पा । विश्व साइकल यात्री तथा पोखरा महानगरपालिका–२८, कास्की, नेपालको स्थायी बासिन्दा सुरेश आचार्य अहिले आफ्नो विश्व साइकल यात्रा मार्फत विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षणको प्रवर्द्धन गर्ने अभियानमा लाग्नुभएको छ ।

सुरेशको यात्रा भौतिक मात्र नभएर विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षणको वकालत गर्ने यात्रा हो । सुरेशले यस अघि भारत, म्यानमार, थाइल्याण्ड, कम्बोडिया, भियतनाम, सिङ्गापुर, ताइवान, दक्षिणकोरिया, युक्रेन लगायतका देशहरुको यात्रा गरिसक्नुभएको छ । आफ्नो यात्राको क्रममा, सुरेशले वार्ता र कार्यशालाहरू मार्फत विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षणको सन्देश फैलाउन मिडिया, समुदाय, संस्थाहरू र अन्य सरोकारवालाहरू सँग सम्पक राख्ने गर्नुभएको छ । शान्ति प्रवर्द्धन र वातावरण संरक्षणको लागि सुरेशको जोश लाई विश्वसमुदाबाट समेत निकै प्रशसा हुने गरेको छ । संसारमा सकारात्मक परिवर्तन ल्याउनको लागि उहाँको प्रयास सराहनीय रहेको वातावरणविदहरुले वताउदै आएका छन ।

विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षणको महत्वलाई सुरेशले आफ्नो यात्राको क्रममा विभिन्न देशहरुमा वकालत गरिसक्नुभएको छ । विश्व शान्ति मानवताको लागि सुमधुर र समृद्ध भविष्यको लागि आवश्यक छ,शान्तिको अभावले द्वन्द्व, युद्ध र आतंकवाद निम्त्याउन सक्छ त्यसलाई हामिले आआफनो ठाउँबाट रोक्नको लागि पहल गर्नुपर्दछ हामीसंगको कुराकानीमा सुरेशले भन्नुभयो । सुरेशको शान्तिको सन्देशले विभिन्न राष्ट्र र संस्कृतिहरू बीच आपसी सम्मान, सहयोग र समझदारीको आवश्यकतालाई बढावा दिईरहेको छ । आफ्नो यात्रा मार्फत, उनले मानिसहरूलाई एक शान्तिमय संसार निर्माण गर्न सँगै काम गर्न प्रोत्साहित गर्नुपर्छ, जहाँ सबै बाँच्न र फलाउन सक्छन् भन्ने सन्देश दिएका छन ।

त्यसैगरी सुरेशको वातावरण संरक्षणको सन्देशले वातावरण संरक्षणका लागि दिगो विकास अभ्यासको आवश्यकतालाई जोड दिएका छन । सुरेशको यात्राको उद्देश्य वातावरणीय समस्याहरूको बारेमा चेतना जगाउनु र मानिसहरूलाई वातावरण मैत्री अभ्यासहरू अपनाउन प्रोत्साहित गर्नु पनि हो । यदि हामीले वातावरणको संरक्षण गर्छौं भने, हामीले हाम्रो ग्रहको दिगो भविष्य सुनिश्चित गर्न सक्छौं भन्ने उहाँलाई विश्वास लागेको छ ।

विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षण प्रवर्द्धन गर्न सुरेशको प्रयासहरू महत्वपूर्ण रहेका छन विश्वे कोभिड १९ महामारी, आर्थिक असमानता र जलवायु परिवर्तन जस्ता धेरै चुनौतीहरूको सामना गरिरहेको बेला उनको सन्देश लाई निकै महत्वपूर्ण मानिएको छ । सुरेशको अर्को गन्तव्य मुलुक युरोप हो, जहाँ उहाँले विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षणलाई निरन्तरता दिने योजना बनाउनुभएको छ । युरोप भ्रमणका क्रममा उहाँले नेपालको ग्रामीण क्षेत्रका गरिब तथा विपन्न बालबालिकालाई शिक्षा प्रदान गर्न कोष सङ्कलन गर्ने योजना रहेको छ ।
विश्व शान्ति र वातावरण संरक्षण प्रवर्द्धन गर्ने सुरेशले आफनोे मिशनलाई सफल वनाईदिनको लागि सवैसंग अनुरोध गर्नुभएको छ । कुराकानीमा सुरेशले भन्नुभयो हाम्रो पुस्ता र आउने पुस्ताको लागि केही गरौ भनेर लागेको छु हेरौ यात्रा अवश्य सफल हुनेछ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here